ההרצאה הקרובה של "האדם שבפנים"
מתקיימת בתאריך ה-5.2.
ההרשמה המוקדמת נפתחה
לפרטים והרשמה לחצו כאן

זו לא בושה להיות עם ביטחון עצמי נמוך

להערכה עצמית וביטחון עצמי יש השפעה רבה על היבטים שונים בחיינו. אם אתם רוצים לשפר את חייכם ולצעוד בביטחון אל עבר המטרות שלכם, חייבת להיות לכם האמונה שיש ביכולתכם להצליח. על מנת שתהיה צמיחה והתפתחות בחייכם יהיה עליכם להיות מוכנים לפעול רחוק מהמקום הבטוח שלכם ועל מנת שלא תחוו חרדה רבה לפעול רחוק מהמקום הבטוח, חייב להיות לכם הביטחון כי אתם תצליחו להתמודד עם אתגרים חדשים, לרכוש מיומנות נוספות ולגשר על פערי ידע שאין לכם כרגע. הביטחון הזה הוא חלק מהמרכיבים של הערכה עצמית.

 

אחד המכשולים הגדולים ביותר שיש להתמודדות עם הערכה עצמית נמוכה היא הסטיגמה שאנשים מצמידים לכך. הרבה אנשים מרגישים בושה ונבוכים להודות שיש להם הערכה עצמית נמוכה או ביטחון עצמי נמוך. קרוב לוודאי שאם אנשים אלו היו יודעים כי זה מאוד שכיח וכולם מרגישים פגיעה מסוימת בהערכה העצמית והביטחון העצמי שלהם בשלבים ובתחומים שונים בחייהם הם היו מרגישים הרבה יותר טוב עם עצמם. האמת היא שככל שאנו נתנגד להכיר בכך שיש לנו ביטחון עצמי נמוך, כך אנו נגרום לו להיות נמוך עוד יותר והתוצאות לכך יהיו בולטות מאוד.

 

אין צורך להרגיש בושה בכך שיש לכם ביטחון עצמי או הערכה עצמית נמוכים, זה נורמאלי לחלוטין. למען האמת, להודות בכך זה מעיד על חוזקה מכיוון שאתם מציגים את הבעיה ואז אתם יכולים לעשות משהו בנידון.

 

חשוב שתדעו שפעמים רבות הערכה עצמית נמוכה וביטחון עצמי נמוך הם התנהגויות נרכשות. המשמעות של כך היא שייתכן ולמדתם את ההתנהגויות והאמונות שלכם באחד משני המקומות הבאים:

 

1. על ידי ההורים והסביבה שלכם - ההורים שלנו, דמות סמכותית אחרת ואפילו החברים הקרובים ביותר יכולים להשפיע באופן שלילי על האמונה שיש לנו על עצמנו וזה מוביל ישירות להתנהגויות כגון אמונות לקויות כלפי עצמנו וחרדות רבות המצביעות על הערכה עצמית נמוכה וביטחון עצמי נמוך.

 

2. על ידי הכללה של  אירוע שלילי אחד על היבטים שונים בחיינו– הכללה מתרחשת כאשר אתם מייחסים את התוצאה של אירוע ספציפי לאירועים נוספים בחיים ומפתחים אמונות, תחושות וחרדות. כדוגמא : אם אדם בעל הערכה עצמית נמוכה יגיש מועמדות לעבודה בשתי חברות שונות ויקבל תשובה שלילית, הוא ישליך זאת על הערך שלו כאדם ויגיע למסקנה כי הוא לא מספיק טוב ואין לו מספיק כישורים להצליח. אם אדם בעל הערכה עצמית גבוהה יקבל שתי תשובות שליליות, קרוב לוודאי שהוא יבין כי יש הרבה סיבות לכך שהוא נדחה ואין זה מעיד על הערך שלו והמיומנויות המקצועיות שלו.

 

מכיוון שההתנהגויות האלו נרכשות והן אינן תכונות מולדות, יש ביכולתכם לשנות אותן. אלו בשורות מצוינות עבורכן: יש ביכולתכם לשפר את הביטחון העצמי ואת ההערכה העצמית שלכם!

 

אלו הן הבשורות הטובות. הבשורות הפחות טובות הן כי שיפור ההערכה העצמית והביטחון העצמי ידרוש מכם מחויבות ומאמצים כבירים וזהו תהליך שבד"כ מתפרש על פני חודשים רבים ואפילו שנים. יחד עם זאת, התגמול על כך בהחלט שווה את המאמץ.

 

אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר ולהתחיל לשפר את הביטחון העצמי ואת ההערכה העצמית שלכם.

שיהיה לכם בהצלחה!