הערכה עצמית

הערכה עצמית היא ההערכה הרגשית והקוגניטיבית של הערך שלכם, ובמילים פשוטות: "עד כמה אתם חושבים שהינכם משמעותיים, תורמים, חכמים, יפים וכו'". ההערכה העצמית היא הגורם המשפיע על מה שאתם חושבים ומרגישים, על הדרך שבה אתם פועלים והיא זו שמשקפת את היחסים שלכם עם עצמם ועם הסביבה.

 

במידה ואתם בעלי הערכה עצמית גבוהה אתם לא תצטרכו להתאמץ ולהשיג אמצעים כגון כסף, סטאטוס חברתי ופרסום על מנת להרגיש שאתם "שווים". הערכה עצמית גבוהה אף תמנע מאנשים להישען על אמצעים כגון סמים ואלכוהול על מנת לשפר את הרגשתם.

 

הערכה עצמית גבוהה תאפשר לכם להתייחס לעצמכם בכבוד ולדאוג לבריאותכם (הנפשית והפיזית) מכיוון שאתם תבינו עד כמה אתם חשובים. מכיוון שתתחילו להתנהג לעצמכם בכבוד אתם תבינו שחשוב מאוד להתנהג לסביבה בכבוד ולכן תתחילו לתרום מזמנם ומכספכם לסביבה.

 

על אף שגם אנשים בעלי הערכה עצמית גבוהה אינם נהנים מתחושת הכישלון, דבר זה אינו ימנע מבעדכם לנסות שוב ושוב להגיע להישגים שמכוונים על פי החזון והערכים האישיים שלכם וכשתתקלו בכישלון, תראו זאת כעיכוב וכהזדמנות ללמידה ולא כחסם העומד בדרככם להצלחה.

ביטחון עצמי

את הביטחון העצמי ניתן להגדיר כאמונה ביכולת שלכם להצליח. במידה ויש לכם בטחון עצמי אתם תהיו מוכנים להתמודד עם אתגרים חדשים, לנצל הזדמנויות שנקרות בדרככם, להתמודד עם מצבים בעיתיים ולקחת אחריות במידה ודברים ישתבשו. עליכם להיזהר שלא יהיה לכם בטחון עצמי מופרז מכיוון שהוא עלול לגרום לכם להיות שחצנים ולא לשים לב למכשולים שבדרך. מצד שני, חוסר ביטחון עצמי יכול לגרום לכם להימנע מסיכונים ולנצל הזדמנויות.

 

כאנשים בעלי בטחון עצמי אתם תגלו כי הביטחון העצמי הינו מעגל שמזין את עצמו מכיוון שהוא יוביל אתכם להצלחות רבות ומצד שני הצלחות רבות יעלו את הביטחון העצמי שלכם.

 

בטחון עצמי נפרש על תחומים רבים כגון קריירה, לימודים, אינטליגנציה, מראה חיצוני ועוד. הוא אינו סטאטי ולכן הוא ישתנה לאורך תקופות חייכם ולכן יש באפשרותכם להשפיע עליו.

קבלה עצמית

קבלה עצמית תאפשר לכם לאמץ את כל ההיבטים בחייכם ללא תנאי. אתם תוכלו לזהות את כל החולשות והמגבלות שלכם אך אלו לא יפריעו לכם לקבל את עצמכם באופן מלא.

קבלה עצמית תאפשר לכם לשפר את ההערכה העצמית שלכם ועל מנת לעשות זאת עליכם לחקור איזה חלקים בכם אתם לא מקבלים ולהתחיל לקבל אותם. אקט זה יאפשר לכם לאהוב את עצמכם יותר.

על מנת לקבל את עצמכם אתם צריכים לשפר את החמלה עצמית. רק כאשר תפסיקו לשפוט את עצמכם אתם תוכלו לקבל תחושת ביטחון של האני האמיתי שלכם, אני חיובי יותר. ברגע שתתחילו בתהליכי סליחה על דברים שעשיתם או לא עשיתם ותאפשרו לעצמכם לקבל את העובדה שהינכם אנושיים ויכולים לטעות, אתם תתחילו תהליך של קבלה עצמית.

הקהילה לחיזוק ביטחון והערכה עצמית

  • שידור חי בכל שבוע

  • תרגילים לחיזוק הביטחון וההערכה העצמית

  • טיפים

  • דיונים

  • סרטונים

סדנאות והרצאות לחיזוק הביטחון 

וההערכה העצמית