מה הקשר בינך ובין המירוץ למיליון?

זהירות ספוילר לכל מי שלא ראה את הגמר של המירוץ למיליון‼️ אתמול היה הגמר של המירוץ למיליון יש שתי זוכות מאוד ראויות אך אני דווקא רוצה להתייחס לזוג אחר - קרין ואריאל שהגיעו למקום השני. עוד מעט אעשה זאת...

באופן אישי אני לא מתחבר לתכניות ריאליטי אך יש משהו במרוץ למיליון שמהווה סוג של מיקרוקוסמוס להתנהלות שלנו בחיי היום יום.

יש מתמודדים שמונעים מתוך חזון: "אנחנו חייבים לזכות במיליון" 💪 יש מתמודדים שמונעים מתוך כאב: "רק שלא ידיחו אותנו" 😟

יש מתמודדים שחושבים בגדול: "המקום הראשון שלנו ואנחנו לא מתפשרים" 💪 יש מתמודדים שחושבים לשרוד: "ואוו, מקום 9. איזה יופי, נשארנו במרוץ!" 👍

אנחנו רואים כיצד המתמודדים יוצאים מאזור הנוחות פעם אחר פעם כאשר הכוחות המניעים חזקים. אין שום דבר שלמעשה עוצר אותם. (כמה מתחרים באמת פורשים ממשימות?)

אנחנו רואים מי נהנה מהדרך (גילי) 🌤 ולמי חשובה רק המטרה (טלי). 🎯

אנחנו לומדים מהם הערכים המובילים אצל כל מתמודד: שיתוף, הערכה, כבוד, תחרותיות וכו'...

למען האמת כולנו נמצאים בסוג של מרוץ במהלך החיים שלנו רק שהוא לא המירוץ למיליון אלא המרוץ לאושר ונקודת הסיום היא לא משהו שאנחנו רוצים להגיע אליה כרגע 😀

בחזרה לקרין ואריאל: הם התחילו את הגמר עם אנרגיות מטורפות, המשימה הראשונה הייתה פיזית וככל שכמות הניסיונות גברו וכך גם הכשלונות, הכוח בידיים של קרין הלך ואזל. רק לאחר שהם ניסו מספר פעמים, הם החליטו לשנות אסטרטגיה ולהחליף תפקידים. החלטה שבדיעבד אפשרה להם לצלוח את המשימה.

שאלו את עצמכם: כמה פעמים בחייכם האסטרטגיה להצלחה הייתה שגויה? האם הבנתם זאת ושיניתם את האסטרטגיה? כדברי איינשטיין: לעשות את אותו הדבר ולצפות לתוצאות שונות זה שיגעון!

קרין ואריאל ניסו שוב ושוב לבצע את המשימה אך ללא הצלחה. לבסוף קרין נשברה ושניהם ישבו לקחת מנוחה. ברגע הזה, השיח הפנימי של קרין היה מאוד שלילי והשפיע בצורה משמעותית על הביטחון העצמי שלה. בשלב הזה היה אפשר לראות באופן ברור את הערכים בזוגיות של שניהם: השיתוף, ההכלה, ההבנה, התמיכה, ההקשבה והנתינה היו מאוד בולטים והם אלו שעזרו לקרין לקום שוב.

שאלו את עצמכם:

האם השיח הפנימי שלכם חיובי או שלילי? האם קיימים אנשים בחיים שלכם שנמצאים עבורכם כשאתם זקוקים לתמיכה?

קרין ואריאל חוזרים לביצוע המשימה, קרין מתאמצת שוב. הם מצליחים! השיח הפנימי של קרין משתנה ל-"אני מסוגלת!" ומאותה נקודת זמן המשימה זורמת הרבה יותר טוב.

שאלו את עצמכם: כשיש משהו שעוצר אתכם, האם זה באמת בגלל מסוגלות או בגלל השיח הפנימי שלכם? כמה פעמים אמרתם לעצמכם שאתם לא מסוגלים לבצע משהו ולאחר שהצלחתם הוא הפך לקל יותר?

קרין ואריאל ממשיכים למשימה השנייה והשלישית. במשימה השלישית אריאל תופס פיקוד ועוזר לקרין. אפשר לראות כיצד ההשוואות בין המקום שלהם למקומם של המתחרים משפיע באופן ישיר על השיח הפנימי ועל הביצועים שלהם.

שאלו את עצמכם: כמה פעמים אתם משווים את עצמכם לסביבה? האם זה פוגע בכם?

לבסוף קרין ואריאל מגיעים למקום השני ואז נשאלת השאלה... הם לא זכו במיליון אך האם כל המרוץ הזה נחשב עדיין כהצלחה? זו נקודה למחשבה לכל מי ששופט את עצמו אך ורק על פי התוצאה הסופית.

אז בברכת המשך מירוץ מהנה ומעולה. תצליחו 👍

0 comments

Recent Posts

See All

טיפים למעבר ראיונות עבודה בהצלחה

ראיון עבודה הוא לא מעמד נוח - מדובר על סיטואציה בה בוחנים אותנו מכל הזוויות, אנחנו מנסים ליצור רושם ראשוני בצורה מיטבית ומרגישים כל הזמן בלחץ, בעיקר אם אנחנו חסרי ביטחון או מאוד רוצים את המשרה. אז איך

ביטחון עצמי או מיליון שקלים?

אז שבוע שעבר העליתי סקר די מעניין, מה הייתם מעדיפים מחר בבוקר, מיליון שקלים או ביטחון עצמי גבוה? התוצאות היו צמודות אך שימו לב: 56% היו מעדיפים ביטחון עצמי גבוה 44% היו מעדיפים מיליון שקלים היה פה משח