תמיד תהיה ביקורת מהסביבה! עדיף להיות משוחררים

מכירים את האנשים שאומרים שלא אכפת להם בכלל מה הסביבה חושבת עליהם? אלו שאומרים כי הם כל כך חזקים כך שלא מפריע להם בכלל ביקורת מהסביבה?

בואו נשים את זה על השולחן: אין באמת דבר כזה! אנשים שאומרים את זה חיים בשקר וככל הנראה אומרים את זה בדיוק בגלל שאכפת להם מה חושבים עליהם.

אנחנו אנשים סוציאליים ושבטיים ובמערכת ההפעלה שלנו אנחנו מתוכנתים להיות חלק מחברה ולכן תחושות של דחייה כל כך מעיקות עלינו.

כל כך חשובה לנו תחושת השייכות עד שאנחנו לפעמים מוכנים לעשות דברים לא הגיוניים שסותרים לחלוטין את מה שנכון לנו וכל זאת על מנת לקבל את האישור מהסביבה. והתרבות המודרנית לא תורמת!

אם בעבר היינו חשופים לקהילה מצומצמת של הכפר, העיר או ערים סמוכות, כיום אנחנו חשופים לתגובות של מיליוני אנשים שמנדבים ללא בקשתנו את דעתם על מה שאנחנו צריכים או לא צריכים לעשות.

שיעורי הדיכאון עולים, קצב ההתאבדויות עולה וכמות האנשים ששקועים עם הראש בתוך מסכים על מנת לברוח מהחיים שלהם הוא פשוט לא נתפס. וכמובן, כאשר אנשים לא מרוצים מהחיים שלהם הם ימצאו מהר מאוד את הדרך להפנות את האש כלפי הסביבה.

אנשים יבקרו אותנו תמיד ולא כולם יעשו זאת על מנת לעזור לנו להשתפר. למען האמת, לפעמים ההיפך הוא הנכון - הם יעשו זאת על מנת לגרום לעצמם להרגיש טוב יותר. אז בואו נזהר ממה שאנחנו מכניסים לראש!

אני לא אומר להדוף כל ביקורת שהסביבה אומרת לנו מכיוון שביקורת במהותה היא משהו קריטי להתפתחות שלנו. אני אומר שחשוב מאוד שנבחר בקפידה איזה ביקורת אנחנו מכניסים לתודעה שלנו.

לא כל ביקורת על פוסט, הערה מעמית לעבודה, מהבוס או ממכרים שלא ראינו כמה חודשים צריכה להשפיע על כל היום שלנו.

כאשר הביטחון העצמי שלנו בריא אנחנו יודעם להדוף את הביקורות שאינן מועילות לנו ומתרכזים בדבר שבאמת חשוב: הערכים, החזון, המהות והאושר הפנימי שלנו.

הביטחון העצמי מאפשר לנו חופש! חופש להיות מי שאנחנו, החופש לבחור, החופש להתנהג בדרך שאנחנו רוצים, החופש להיות אותנטיים!

תמיד תהיה ביקורת מהסביבה, לא עדיף להיות משוחררים?

הביטחון העצמי בהישג ידך!

0 comments

Recent Posts

See All

טיפים למעבר ראיונות עבודה בהצלחה

ראיון עבודה הוא לא מעמד נוח - מדובר על סיטואציה בה בוחנים אותנו מכל הזוויות, אנחנו מנסים ליצור רושם ראשוני בצורה מיטבית ומרגישים כל הזמן בלחץ, בעיקר אם אנחנו חסרי ביטחון או מאוד רוצים את המשרה. אז איך

ביטחון עצמי או מיליון שקלים?

אז שבוע שעבר העליתי סקר די מעניין, מה הייתם מעדיפים מחר בבוקר, מיליון שקלים או ביטחון עצמי גבוה? התוצאות היו צמודות אך שימו לב: 56% היו מעדיפים ביטחון עצמי גבוה 44% היו מעדיפים מיליון שקלים היה פה משח