לשנות את מה שתוקע אותנו

בואו נדבר על אחד מהדברים שאפשרו ומאפשרים למאות מהשותפים שלי (האנשים אותם אני מלווה) לפריצות דרך משמעותיות בחייהם.


❓ – סימן שאלה

אנחנו מקובעים רוב הזמן‼️ המוח שלנו אוהב תבניות ואלו גורמים לקיבעון שגורם לנו להתבצר בעמדות שלנו כלפי היכולות, האמונות, דפוסי המחשבה ובעיקר התפיסה העצמית שלנו כלפי מי שאנחנו (שהיא למעשה הביטחון העצמי שלנו).

עולם האימון מורכב ברובו מסימן שאלה אחד גדול. מדוע? כי אנחנו לא רואים את העולם כפי שהוא אלא כפי שאנחנו רואים אותו ואם אנחנו לא נבדוק לעומק את הסיפורים הפנימיים שלנו אנחנו יכולים להישאר תקועים.

מה זה אומר❓ שהסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו לא תמיד נכונים. אנחנו מספרים לעצמנו שאנחנו טיפשים, מפוזרים, נאיביים, שאין לנו "תחת" ללמוד, שללא השכלה אין לנו מה להציע, שאנחנו לא מעניינים, שאין לנו יכולת להצליח, אין לנו קליטה מהירה ועוד שלל סיפורים ומעשיות שנכתבו שנים לאחר שנים. המקור: יכול להיות מההורים, הסביבה שלנו או אפילו אירוע אחד מאוד משמעותי שנצרב בתודעה שלנו.

זה נכון שלפעמים צריך לבחון את העבר על מנת ליצור התקדמות בהווה אך במקרים מסוימים ניתן לפעול כאן ועכשיו ולבצע פעולות שיכולות לשנות את החיים שלנו בלי לנבור במקור לבעיה.

כאשר הסיפורים הפנימיים שלנו אינם חיוביים, הביטחון העצמי שלנו נמוך ואינו בריא ולכן אחד הדברים הראשונים שמתקיימים בפגישות עם האנשים אותם אני מלווה הוא לשים סימני שאלה על חלק גדול מהאמונות ומהתפיסות ולנסות לבדוק אותם לעומק.

בחלק לא מבוטל מהמקרים אנחנו מגלים ביחד כי הסיפור אינו נכון או שהוא אינו כפי שחשבנו עד כה. לפתע מגלים יכולות שלא ידענו שהן קיימות בנו, תכונות מעצימות ותפיסות שונות לגבי מי שאנחנו. בפועל, סימני השאלה מאפשרים לנו לצמוח ולהתפתח. כשאנחנו שואלים את עצמנו שאלות ובוחנים אמונות ותפיסות שקיימות אצלנו שנים אנחנו מתחילים לגלות שאולי אנחנו לא כל כך מפוזרים, שקיימת בנו היכולת ליצור מערכות יחסים מעולות, שהתקדמות בקריירה אפשרית עבורנו וקיימות בנו יכולות מעבר למה שחשבנו.

טיפ קטן שאני ממליץ לכם לבצע על מנת להתחיל לבחון את עצמכם... חשבו על אחת האמונות המגבילות שיש לכם כלפי עצמכם וענו על דף: 1️⃣. מהו המקור לאמונה? ייתכן שזהו משהו שנאמר לכם והאמונה הזו לא באמת שלכם 2️⃣. האם יש הוכחות שסותרות את האמונה הזו? (רשמו כמה שיותר דוגמאות)

מענה ל-2 השאלות האלו יכול ליצור סדק קטן באמונה רבת שנים ולפעמים זה כל מה שאנחנו צריכים בשביל להתחיל ליצור שינוי. ואם אתם צריכים עזרה, אשמח שתשתפו...

שיהיה בהצלחה והמשך יום מלא ביטחון עצמי!

0 comments

Recent Posts

See All

טיפים למעבר ראיונות עבודה בהצלחה

ראיון עבודה הוא לא מעמד נוח - מדובר על סיטואציה בה בוחנים אותנו מכל הזוויות, אנחנו מנסים ליצור רושם ראשוני בצורה מיטבית ומרגישים כל הזמן בלחץ, בעיקר אם אנחנו חסרי ביטחון או מאוד רוצים את המשרה. אז איך

ביטחון עצמי או מיליון שקלים?

אז שבוע שעבר העליתי סקר די מעניין, מה הייתם מעדיפים מחר בבוקר, מיליון שקלים או ביטחון עצמי גבוה? התוצאות היו צמודות אך שימו לב: 56% היו מעדיפים ביטחון עצמי גבוה 44% היו מעדיפים מיליון שקלים היה פה משח