להתחמק מארוחת החג?

בשבוע האחרון נפגשתי עם מספר אנשים, חלקם אנשים אותם אני מלווה. אותם אנשים יקרים מעדיפים לא ללכת לארוחת חג עם המשפחה בגלל... מה שיגידו‼️ החלטתי לתת לנושא את ההתייחסות שלי.

"את יוצאת עם מישהו❓" מה יהיה, את כבר בת..."

"מה עם ילדים❓" "היכן אתה עובד עכשיו❓" אוקיי... ואתה לא רוצה להתקדם❓" "שמנת‼️" "את לא אוכלת❓ את רזה מדי"

ישנה ציפייה, ישנה השוואה וישנו רצון לעמוד בציפיות של כולם. לעמוד בסטנדרטים הנוקשים של: היכן לעבוד, כמה להרוויח, מתי להתחתן, מתי וכמה ילדים להביא, היכן לגור ובקיצור... כיצד לחיות❗️

לפעמים ההערות והביקורות קיימות ובגדול ולפעמים הן יותר בראש שלנו מאשר בפועל. הן מפריעות לנו בעיקר בגלל שככל הנראה אנחנו לא מחוברים לעצמנו ולא מקבלים את מי שאנחנו ומה שעשינו.

האי-נוחות הזו פוגשת אותנו במפגשי מחזור, ארוחות חג ובכלל במפגשים חברתיים. אנחנו לא מקבלים את עצמנו ולכן כל הערה יכולה "להקפיץ" אותנו גם אם אין בה כוונה רעה.

חשוב שנזכור שאנחנו לא צריכים להסביר את עצמנו לאף אחד ובטח שלא להתגונן. אנחנו שונים❗️ אנחנו עוברים חיים שונים ואיתם אתגרים שונים ובטח ובטח שהבחירות שלנו שונות. אולי אנחנו טועים אך זה הבחירות שלנו וחשוב שנקבל אותן ולא נדחה אותן משום סיבה.

מה אנחנו יכולים לעשות בפועל❓ 1️⃣ ללמוד לקבל את עצמנו - אני מבטיח לכם שהערות וביקורות פחות יפריעו לכם כשזה יקרה. 2️⃣ להציב גבולות - לאף אחד אין את הזכות לחדור למרחב הפרטי שלכם.

לכו בראש מורם, תתגאו בדרך שעברתם וזכרו כי בסופו של דבר אתם לא צריכים להסביר שום דבר לאף אחד. רק לעצמכם‼️

בואו נחיה בקבלה, נחיה בביטחון עצמי.💪

0 comments

Recent Posts

See All

טיפים למעבר ראיונות עבודה בהצלחה

ראיון עבודה הוא לא מעמד נוח - מדובר על סיטואציה בה בוחנים אותנו מכל הזוויות, אנחנו מנסים ליצור רושם ראשוני בצורה מיטבית ומרגישים כל הזמן בלחץ, בעיקר אם אנחנו חסרי ביטחון או מאוד רוצים את המשרה. אז איך

ביטחון עצמי או מיליון שקלים?

אז שבוע שעבר העליתי סקר די מעניין, מה הייתם מעדיפים מחר בבוקר, מיליון שקלים או ביטחון עצמי גבוה? התוצאות היו צמודות אך שימו לב: 56% היו מעדיפים ביטחון עצמי גבוה 44% היו מעדיפים מיליון שקלים היה פה משח