להפסיק לנסות ופשוט לעשות

אתם גם אומרים את זה לעצמכם❓

אנחנו יושבים למשך פגישה ארוכה, הדברים די מובנים והכל די ברור. החשיבות ברורה וגם הדרך ידועה. כל מה שנותר הוא להתחיל לבצע

את הפעולות שיקדמו אותו קדימה. ואז נאמרת האמירה:

"אני אנסה לעשות את זה" או בפורמט האחר "אני אשתדל לבצע את זה".

ואני יודע שקרוב לוודאי שהדברים לא באמת יקרו וכנראה שהוא לא יבצע את הפעולות מכיוון שמשפטים כאלו מצביעים על בריחה ממחויבות.

אני אסביר... יש הבדל גדול בין הבטחה חד משמעית לעצמנו שאנחנו נבצע פעולה (אינטגריטי גבוה) לבין אמירה שמשאירה לנו חלון קטן (או גדול) לברוח ממנו.

מהי המשמעות של אנסה❓ זה אומר שגם אם לא עשינו את הפעולה זה בסדר גמור. זה מאפשר לנו לתת לעצמנו הנחות ולהישאר באזור הנוחות מכיוון שהניסיון לבצע אינו באמת גורם לנו להתמודד עם כשלונות ודחיות אלא רק העשייה עצמה.

דמיינו לעצמכם... איך נראה ניסיון להתקשר ללקוחות פוטנציאלים❓ איך נראה ניסיון לדבר עם מישהי בבר❓ איך נראה ניסיון לדבר עם חבר שהקשר איתו התנתק❓ איך נראה הניסיון לסיים קשר❓

הניסיון הוא העשייה ולכן אין באמת דבר כזה "אני אנסה לעשות" אלא יש רק לעשות‼️

כאשר אנחנו מדברים אל עצמנו בשפה שמשאירה לנו פתח מילוט ובריחה ממחויבות גם התוצאות יהיו בהתאם. זה נכון שחלק גדול מהפעולות אינן נוחות לנו אך האם אנחנו באמת מחפשים שיהיה לנו נוח או שאנחנו מחפשים להצליח (ואני מתכוון לכל תחום בחיים שלנו)?

ולסיום, נקודה לחידוד. הכוונה היא לפעולות עצמן ולא לתוצאות. אנחנו בהחלט יכולים להשתדל ולנסות להגיע אל התוצאות שאנחנו רוצים ועדיין לא לעמוד במטרות שלנו, אך בואו נסכם שלפחות נעשה.

הביטחון העצמי בהישג ידך 💪

0 comments

Recent Posts

See All

טיפים למעבר ראיונות עבודה בהצלחה

ראיון עבודה הוא לא מעמד נוח - מדובר על סיטואציה בה בוחנים אותנו מכל הזוויות, אנחנו מנסים ליצור רושם ראשוני בצורה מיטבית ומרגישים כל הזמן בלחץ, בעיקר אם אנחנו חסרי ביטחון או מאוד רוצים את המשרה. אז איך

ביטחון עצמי או מיליון שקלים?

אז שבוע שעבר העליתי סקר די מעניין, מה הייתם מעדיפים מחר בבוקר, מיליון שקלים או ביטחון עצמי גבוה? התוצאות היו צמודות אך שימו לב: 56% היו מעדיפים ביטחון עצמי גבוה 44% היו מעדיפים מיליון שקלים היה פה משח