טיפים למעבר ראיונות עבודה בהצלחה

ראיון עבודה הוא לא מעמד נוח - מדובר על סיטואציה בה בוחנים אותנו מכל הזוויות, אנחנו מנסים ליצור רושם ראשוני בצורה מיטבית ומרגישים כל הזמן בלחץ, בעיקר אם אנחנו חסרי ביטחון או מאוד רוצים את המשרה.


אז איך בכל זאת מצליחים לעבור ראיון עבודה בהצלחה? איגדנו לכם כמה טיפים מנצחים (ואם אתם בדרך להסבה להייטק, יש גם כמה טיפים במיוחד עבורכם!)


השקיעו ברושם הראשוני

אין מה לעשות, רושם ראשוני הוא חלק בלתי נפרד מכל מפגש ראשוני עם אדם אחר - בטח כשמדובר על ראיון עבודה. כדי להתחיל את הראיון ברגל ימין, כדאי לשמור על כמה עקרונות חשובים: תמיד תגיעו בזמן (ואף כמה דקות קודם), לבושים בצורה נאותה ומכבדת והיראו אסתטיים (לא יותר מדי אפטרשייב, לא יותר מדי איפור, לא יותר מדי תכשיטים).


השתדלו לשמור על קשר עין

אם אתם מרגישים חסרי ביטחון בראיון עבודה, בטח קשה לכם לשמור על קשר עין עם המראיין. קשר עין הוא דבר מאוד ישיר, ולכן עלול להלחיץ, אך מצד שני קשר עין משדר רצינות ואמינות ומאפשר לכם ליצור קשר אישי עם המראיין. חשבו על זה - אם תסתכלו על הכל חוץ מעל העיניים של המראיין שלכם, איך זה ייראה בעיניו?


חשבו על שאלות מראש

תמיד תגיע השאלה, "יש לכם עוד שאלות?" במקום לנסות לדוג איזו שאלה מהראש או פשוט להגיד "לא" (דבר שיכול להראות חוסר עניין או רצינות), נסו לחשוב על שאלות רלוונטיות בבית. מה מעניין אתכם לדעת על החברה, על התפקיד, על הדרך בה עובדים וכדומה - השאלות שלכם יכולות להראות הרבה עליכם!


ראיון עבודה בהייטק

בין אם אתם מבצעים הסבה להייטק או כבר נמצאים הרבה זמן בעולם ההייטק, אתם בטח יודעים שראיונות עבודה בהייטק הם לעתים מאתגרים יותר מראיונות עבודה בתעשיות אחרות. ראיונות עבודה בהייטק מחולקים לכמה חלקים, הם ארוכים, דורשים מענה על שאלות מקצועיות ובדרך כלל כוללים עוד הרבה מועמדים אחרים.


אז איך בכל זאת מצליחים לעבור ראיון עבודה גם כשמבצעים הסבה להייטק? הנה כמה טיפים טובים:

  • שאלות מקצועיות - נסו להתכונן מראש לשאלות המקצועיות בהתאם לתפקיד אליו אתם מתראיינים. חשוב לדעת שמעבר לתשובה עצמה, המראיין רוצה לראות כיצד אתם מנסים לפתור את השאלה ומה הגישה שלכם - נסו לא להראות ייאוש, לחשוב בקול רם, לנסות לחשוב על הבעיה מכיוונים שונים ולהראות את דרך החשיבה שלכם.

  • למה הסבה להייטק - אם אתם עושים הסבה להייטק, תתכוננו לשאלה - למה אתם עושים את זה? התשובה שלכם חשובה; הימנעו מתשובות כמו "השכר הגבוה", והביעו את העניין שמצאתם בתחום ואת הרצון שלכם להתקדם בו.

  • הכירו את החברה - לפני שאתם מגיעים לראיון,קראו על החברה באתר האינטרנט, בכתבות השונות, הכירו את המוצרים, הבינו באיזה שלב החברה נמצאת והבינו מה המשרה הפוטנציאלית שלכם כוללת. כך תראו בקיאות, רצינות ועניין.

0 comments

Recent Posts

See All

ביטחון עצמי או מיליון שקלים?

אז שבוע שעבר העליתי סקר די מעניין, מה הייתם מעדיפים מחר בבוקר, מיליון שקלים או ביטחון עצמי גבוה? התוצאות היו צמודות אך שימו לב: 56% היו מעדיפים ביטחון עצמי גבוה 44% היו מעדיפים מיליון שקלים היה פה משח

תמיד תהיה ביקורת מהסביבה! עדיף להיות משוחררים

מכירים את האנשים שאומרים שלא אכפת להם בכלל מה הסביבה חושבת עליהם? אלו שאומרים כי הם כל כך חזקים כך שלא מפריע להם בכלל ביקורת מהסביבה? בואו נשים את זה על השולחן: אין באמת דבר כזה! אנשים שאומרים את זה ח