האם הביטחון העצמי משפיע רק עלינו?

חושבים שהביטחון העצמי שלנו משפיע רק עלינו❓ אז זהו... שלא‼️


נכון, ביטחון עצמי הוא עצמי אך ההשפעה שלו רחוקה להיות רק על "העצמי!"

קנאה לא מאוזנת, כעסים, התפרצויות זעם, דכדוך, חרדות ודיכאון הם חלק מהסימפטומים שעלולים להצביע על ביטחון עצמי נמוך ומיותר לציין עד כמה הסימפטומים האלו יכולים להשפיע על הסביבה שלנו.

אני זוכר רגעים בחיי שהייתי "פקעת עצבים" מהלכת על שתיים ונוטה למצבי רוח שהרסו לי כל חלקה טובה בחיים:

⏪ כשראיתי אנשים בזוגיות זה הכעיס אותי, כמובן שחוסר היכולת שלי ליצור זוגיות היא הייתה המקור לכעס אך בכל זאת הוא הופנה גם אל מול האנשים הכי קרובים אלי ⏪ נהגתי להיפגע ולקחת דברים בצורה קשה, דבר שהרתיע אנשים רבים. ⏪ התקפי החרדה ומצבי הרוח שהיו לי שיבשו את אורח החיים הרגיל וגרמו לסביבה שלי לדאגה רבה ⏪ כל דחייה וכשלון השביתו אותי לתקופה ארוכה, תקופה בה הייתי "פחות נעים" לסביבה שלי.

והרשימה עוד ארוכה...

הביטחון העצמי מאפשר לנו לסמוך על עצמנו, לצלוח אתגרים וקשיים, להתגבר על תקופות לא פשוטות וליצור קריירה, זוגיות וחיי חברה טובים יותר. הביטחון העצמי מאפשר לנו לחיות בשלווה ושלמות שמוקרנת לסביבה שלנו ומאפשרת לנו ולהם לחיות חיים איכותיים יותר.

מה המסר שלי❓ חזקו את עצמכם. עבורכם ועבור הסביבה שלכם‼️

שיהיה המשך יום מלא ביטחון עצמי 💪

0 comments

Recent Posts

See All

טיפים למעבר ראיונות עבודה בהצלחה

ראיון עבודה הוא לא מעמד נוח - מדובר על סיטואציה בה בוחנים אותנו מכל הזוויות, אנחנו מנסים ליצור רושם ראשוני בצורה מיטבית ומרגישים כל הזמן בלחץ, בעיקר אם אנחנו חסרי ביטחון או מאוד רוצים את המשרה. אז איך

ביטחון עצמי או מיליון שקלים?

אז שבוע שעבר העליתי סקר די מעניין, מה הייתם מעדיפים מחר בבוקר, מיליון שקלים או ביטחון עצמי גבוה? התוצאות היו צמודות אך שימו לב: 56% היו מעדיפים ביטחון עצמי גבוה 44% היו מעדיפים מיליון שקלים היה פה משח