שמי מני שמריהו, מאמן אישי , יועץ עסקי ומייסד של המרכז לחיזוק הביטחון העצמי

כילד גדלתי במציאות שהמצב הכלכלי בבית שלנו לא היה הכי טוב שיש וזאת בלשון המעטה. תמיד הרגשתי שלאחרים יש יותר: היו להם בתים יפים יותר, נעליים יפות יותר, רכב בבית, מחשב או הורים שעבדו בעבודת "נחשבות" יותר. מנגד, בבית שלי היו קשיים רבים וביקורים רבים מהרשויות עקב אי-עמידה בתשלומים.

כילד, לא הבנתי מדוע לאחרים יש ולי אין והמציאות מאוד השפיעה על תחושת הערך העצמי שלי במיוחד לאור כך שילדים הם עם מאוד אכזר לפעמים וצוחקים על אלו שחריגים.

מלבד, התמודדתי עם תהליך התבגרותי מאוד מעוכב וכאשר כולם גבהו אני נשארתי מאוד נמוך. אני חושב שהייתי הילד הכי נמוך לשכבת גילי בכל הארץ.

זה לא היה פשוט עבורי, הרגשתי חוסר שייכות, הרגשתי שאין לי מקום כמו לכולם, לא הערכתי את עצמי והביטחון העצמי שלי היה ירוד. חוסר השייכות הזו גרם לי להרגיש שתמיד יש שני צדדים - הסביבה ואני. זה לא נעים להרגיש לא שייך, כשכולם מסתדרים ויוצרים חברויות ואני נשאר בצד, לא שווה בין שווים. הרגשתי שהדבר היחיד שאני יכול לעשות על מנת להרגיש את האישור, הקבלה והאהבה הוא שאין לי ברירה אלא לרצות את הסביבה ולתת לאנשים סביבי את מה שהם מבקשים, זו הייתה הדרך שלי ליצור קשרים חברתיים.

אז מה עשיתי?

  • הלוויתי כספים שוב ושוב ולא היה לי את האומץ לבקש אותם בחזרה.

  • ריציתי את כל הסביבה על מנת שיאהבו אותי

  • בגלל הדימוי העצמי שלי לא יצרתי זוגיות עד גיל 30

  • פיתחתי קריירה כמנהל על מנת לקבל הכרה ולכפר על חוסר הביטחון שלי

מעל הכל - הייתי הכל. חוץ מאותנטי!

עבורי, להיות מנהל הייתה ההוכחה שאני כמו כולם והעובדה שתפקדתי היטב במשרות ניהוליות גרמה לי להרגיש טוב, עד שיום אחד הכל קרס עבורי - פוטרתי ממקום העבודה שלי, באותו הרגע הרגשתי כי כל מה שבניתי נהרס!
עבורי, הקריירה הייתה ההוכחה שאני שווה כמו כולם ולפתע זה נעלם. באותו הרגע האשמתי את כל העולם חוץ מאת עצמי אך עם הזמן הבנתי שאחת הסיבות לפיטורין שלי הייתה שגם כמנהל ניסיתי לרצות את כולם וכפי שאתם יודעים, זה פשוט לא עובד. באותו הרגע  החלטתי לשנות את החיים שלי. טסתי לטיול בן חודשיים ולאחריו קיבלתי החלטה.

החלטתי שזהו! אני לא יכול להמשיך לחיות עם חוסר הביטחון ולכן אעשה כל מה שביכולתי על מנת לעשות שינוי מהותי בחיים שלי.

מאותו רגע מכונן לפני 10 שנים התחלתי לחקור ולהפוך כל אבן בניסיון להבין כיצד אני יכול לחזק את הביטחון העצמי שלי.

קראתי מאות של ספרים, צפיתי בעשרות הרצאות וסדנאות, למדתי את תחום האימון עם התמחות בחיזוק הביטחון העצמי במכללה מסודרת ברמת גן וביצעתי השתלמויות רבות בקורסים רבים בחו"ל.

היום יש בי עוצמה גדולה ויכולת רבה להציב גבולות, להיות אסרטיבי, אני שמח לקבל פידבקים מהסביבה, לוקח סיכונים מחושבים ללא חשש לטעות והפסקתי לבקר ולשפוט את עצמי שוב ושוב. אני עוסק במקצוע שגורם לי אושר, אין לי צורך לקבל את האישור התמידי מהסביבה וכמובן אני חלק ממערכת נישואין נפלאה עם אישה מדהימה!

החל משנת 2014 הייתה לי הזכות ללוות מאות לקוחות בתהליך ליווי לחיזוק הביטחון העצמי וההערכה עצמית שלהם. המתאמנים העצמאיים שלי הכפילו את רווחי העסק שלהם , אחרים יצרו זוגיות בריאה, אחרים התגברו על חרדות והתקפי זעם, מצאו את עבודת חלומותם, יש כאלו שמצאו את הבטחון והאומץ לפתוח עסק מצליח אך בעיקר חיים כרגע חיים מאושרים יותר. זה לא אומר שאין להם קשיים יותר בחייהם והכל ורוד אך היום הם יודעים כיצד להתגבר על הקשיים האלו.

גם אתם יכולים לחזק את הביטחון העצמי.

באיזה גישות אני עובד?

  • אימון אישי (קואצ'ינג)

  • Nlp - תכנות עצבי לשוני

  • Cbt - טיפול קוגנטיבי התנהגותי